Filmy zakon, irlandia

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje zakon, irlandia. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Pięć młodych brytyjskich zakonnic jest zaproszonych do wietrznego "pałacu", dawnego domu konkubiny starego generała, na szczycie góry w Mopu w Himalajach, w celu podniesienia rangi klasztoru Saint Faith Order jako szkoły dla dzieci i dziewcząt i ambulatorium dla lokalnych mieszkańców. Siostra Clodagh jest wyznaczona na przełożoną a jej jedynym kontaktem z cywilizacją jest agent rządowy Pan Dean. Samotne i egzotyczne miejsce i obecność mężczyzny budzą najgłębsze pragnienie w ciele zakonnicy i siostra Ruth staje się szalony z pożądania...
Słodko-gorzka komedia, przekazująca opowieść o ludzkiej miłości i stracie. Starsza kobieta Philomena Lee (Judi Dench) wyrusza na poszukiwanie dorosłego syna, którego oddała zaraz po urodzeniu w 1952 roku, i jako "kobieta upadła" zmuszona została do życia w klasztorze w Roscrea. Zakonnice oddały jej dziecko do adopcji "godniejszym ludziom". Rok 2002, czas rządów Tony'ego Blaira w Wielkiej Brytanii. W 50. urodziny syna, będąc już w wieku emerytalnym, postanawia go odnaleźć. Poznaje Martina Sixsmitha (Steve Coogan), zmęczonego życiem dziennikarza. Razem wyruszają do Ameryki w podróż, w której nie tylko ujawnia się niezwykła historia syna, ale także rodzi się potężna więź między Filomeną i Martinem - zaskakujący związek, zarówno głęboko poruszający i bardzo zabawny.
Urodzona w Dublinie Christina Noble od najmłodszych lat doświadczała kolejnych krzywd od losu. Lawina nieszczęść, jaka na nią spadła - przymieranie głodem, pobyt w sierocińcu, gwałt i odebranie siłą dziecka, nie złamała jej, lecz dodała sił. Wiedziona powracającym przez lata snem o wietnamskich dzieciach uciekających przed wojennym napalmem, postanowiła wyruszyć do Azji, by tam odkryć swoje przeznaczenie.


W czasach, kiedy tysiące rodzin szuka swej Ziemi Obiecanej w Ameryce, rodzina McCourtów wybiera drogę powrotną - do Irlandii, do Limerick, gdzie wiecznie pada deszcz. Życie tu jest jeszcze trudniejsze, ale przynajmniej Angela McCourt, matka gromadki dzieci, z których wielu nie dane będzie przeżyć kilku nawet lat, ma, z kim porozmawiać. Katolicka rodzina wybaczyła jej, że wyszła za protestanta i pijaka, matka i siostra wspierają ją jak mogą, choć czasem trzeba prosić o pomoc organizację dobroczynną. Zwłaszcza, że Malachy, ojciec rodziny nie potrafi jej utrzymać, a po kilku latach ostatecznie ją opuszcza. Losy rodziny McCourtów i zarazem swoje życie opisuje najstarszy syn Angeli, Frank.
Film pokazuje jak kościół katolicki w Irlandii prawie do końca XX wieku postępował z dziewczętami, które według duchownych zeszły na złą drogę. "Wyroki" wydawano odgórnie, a dziewczęta często skrzywdzone psychicznie na całe życie przez dane zdarzenie, za karę trafiały do piekła na ziemi. Nikt nigdy nie uderzył się w piersi i nie przeprosił tych kobiet za to, że w większości nie ze swojej winy przeszły gehennę, która miała być przebyta dla ich dobra.
Frank Bois (Corban Walker) to cierpiący na karłowatość pisarz, który opowiada autobiograficzną relację ze swojego życia. Został poczęty przez Bernadette (Anne Parillaud) pod koniec II wojny światowej. Ona próbuje przemycić się do Ameryki na statku wojskowym. Złapana, zostaje odesłana z powrotem do swojej ojczyzny w Irlandii, gdzie stara się wychować swoje małe dziecko Franka (Alan Pentony). Potem trwa ciągły romans z Jackiem Kelly (Gabriel Byrne), który staje się zastępczym ojcem chłopca, ucząc go o gwiazdach i planetach, nazywając go „Frankie Starlight”. Po tym romansie spotyka Terry Klouta, amerykańskiego żołnierza (Matt Dillon), który zabiera ją i chłopca do Stanów Zjednoczonych, ale jako odmieńcy na preryjnych ziemiach Zachodu, wkrótce wracają do domu w Irlandii, gdzie chłopiec dorasta jako pisarz.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…